Arnavutluk Üniversitelerinde Öğrenci Olmak
Buradasınız: Anasayfa / Blog
24 Kasım 2021, Çarşamba
Arnavutluk Üniversitelerinde Öğrenci Olmak
Arnavutluk Güneydoğu Avrupa’da Makedonya ve Yunanistan’ a komşu olan 4 milyon nüfusa sahip bir ülke olarak ülkemizde üniversite okumak için öğrenciler sık sık Arnavutluk üniversite tercihinde bulunmaktadır. Arnavutluk zengin bir kültürel...
Arnavutluk Üniversitelerinde Öğrenci Olmak

Arnavutluk Üniversitelerinde Öğrenci Olmak

Arnavutluk Güneydoğu Avrupa’da Makedonya ve Yunanistan’ a komşu olan 4 milyon nüfusa sahip bir ülke olarak ülkemizde üniversite okumak için öğrenciler sık sık Arnavutluk üniversite tercihinde bulunmaktadır. Arnavutluk zengin bir kültürel ve tarihsel kimliğe sahiptir.

lke insanları sıcak kanlı olup Türk milletine karşı sevgileriyle de bilinmektedir. Arnavutluk üniversitesi Arnavut dilinen yanında İngilizce dil eğitimi de vermektedir. Bazı okullarda ise Türkçe dil eğitimde verilir. Dilerseniz Arnavut dili dilerseniz İngilizce dilerseniz Türkçe eğitim alabilirsiniz. Arnavutluk genel olarak ülkesinde kendi dilinin konuşulmasına eğitimlerin kendi dilinde verilmesini uygun bulsa da İngilizce konuşarak yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Arnavutluk Üniversite Şartları

Arnavutluk birçok ülkeye nazaran milliyetçiliği daha çok benimseyen bir ülke olarak bilinmektedir. O yüzden en iyi üniversiteleri genellikle kendi dilinde eğitim verirken çok az bölüm İngilizce olarak sunulmaktadır. Arnavutluk’ta üniversite okumak için lise diploması şartı bulunmaktadır. Lise diplomasının yanında ayrıca Arnavut dilini biraz da bilinmelidir.

Bu iki şart dışında Arnavutluk üniversitelerine gitmek için sınav şartı aranmamaktadır. Ülkemizde yıl içinde binlerce öğrenci Arnavutluk’a okumaya gitmektedir. Üniversitelerin eğitim kalitesi ve öğrenciye sunduğu programlar ile eğitim seviyeleri ortalamanın üzerindedir. Bazı üniversiteler yurt imkânı sunarken bazı üniversiteler son sınıf öğrencileri için staj zorunluluğu koymaktadır.

Arnavutluk’ta Üniversite Okumak

Arnavutluk üniversitesi okumak için öncelikle ilk yıl hazırlık sınıfı vardır. Lisans öğrenim süresi bölümlere göre farklılık gösterir. Arnavut dilini bilmeyen öğrenciler 1 yıl hazırlık okumak zorundadır. Hukuk, mimarlık ve mühendislik bölümleri hazırlık hariç 4 yıl iken tıp hazırlık hariç 5 yıl lisans programı oluşturulmaktadır.

Arnavutluk birçok balkan ülkesine göre oldukça ucuzdur. Öğrenciler için part time iş imkanlarının sunulması ve yaşam şartlarının çok gelişmiş olmamasından ötürü bir öğrenci 200 EUR ile ay sonuna kadar rahatlıkla yaşayabilmektedir. Arnavutluk üniversitelerine giden öğrenciler ayrıca Makedonya, Kosova, Yunanistan ve diğer yakın ülkelere rahatlıkla gidebilmektedir. Arnavutluk’ta iyi bir üniversite eğitimi alırken diğer ülkeleri ve kültürleri de keşfederek hayatınızın fırsatını elde edebilirsiniz. Arnavutluk’ta üniversite okumak için profesyonel firmalardan yardım alarak tüm bilgileri edinebilirsiniz.

 

Etiketler
Arnavutluk Üniversitelerinde Öğrenci Olmak
Arnavutluk üniversite
Arnavutluk Üniversite Şartları
Arnavutluk’ta üniversite okumak
Arnavutluk üniversitesi okumak
Daha Fazlası İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz