Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

         YTC Group Albania olarak siz değerli ziyaretçilerimizin; 

 • Yurtdışı eğitim danışmanı ne iş yapar?
 • Yurtdışı eğitim danışmanı ne kadar kazanır ve sizlere ne kazandırır?
 • Yurtdışı eğitim ücretleri ne kadar?
 • Yurt dışına Üniversiteye nasıl gidilir? Nerler gereklidir? 
 • En güvenilir yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetini nasıl alabilirim? sorularının hepsini cevaplıyoruz.

     Geleceğe yönelik hedeflerini gerçekleştirmek ve başarılı bir kariyer edinmek isteyen öğrencilerimiz, profesyonel destek hizmetlerinin öncülüğünde çok daha başarılı kararlar almaktadır. Doğru ve güvenilir eğitim danışmanlığı hizmeti vermek, on yılı aşkın süredir Balkanlar coğrafyasında farklı faaliyetlerde başarıya imza atmayı başaran YTC GROUP YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK hizmetleri siz değerli öğrencilerimizin geleceğini şekillendirmede destek olmayı kuruluşumuzun asli görevlerinden biri haline getirmiştir.
          Arnavutluk'ta bulunan seçkin üniversitelerde lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen her öğrencimiz, uzmanlarımızın rehberliğinde Arnavutluk başta olmak üzere, tüm Balkan ülkelerinde işbirliği yaptığımız okullara başarıyla gönderilmektedir. Bölüm ve okul seçimlerinde doğru kararı vermek için kuruluşumuzun bilgi ve deneyimlerinden istifade edebilirsiniz. Okul seçimlerinde rehberlerimiz öncelikle öğrencilerimizin kariyer planlarını ve eğitim bütçesini dikkate almaktadır. Daha sonra en uygun okul seçimi yapılır ve gerekli belgeler kuruluşumuz desteği ile hazırlanır.
          Başarılı bir eğitimde ilk adım olan uzman desteğimiz okul kayıt süreci boyunca da devam etmektedir. Kayıtların yapılması, başvuru belgelerinin tamamlanması, akredite evraklarının düzenlenmesi ve ders seçimi, eğitim başlangıcı süreçlerinde daima sevgili öğrencilerimizle birlikteyiz. Yurtdışında okumak isteyen gençlerimizin vize ve oturum izinlerinin hazırlanması oldukça önemli adımlardan biridir. Kuruluşumuz gerekli işlemleri hızlı bir şekilde yerine getirir.
Eğitim almayı hayal ettiğiniz ülkenin yaşam standartlarını ve konaklama seçeneklerini önceden bilmeniz gereklidir. Okul ve bölüm seçimi yaparken YTC eğitim danışmanlarımızdan gerekli tüm bilgiyi edinebilirsiniz. Yurtdışında okumak günümüzde çoğu öğrencimizin hedeflediği eğitim yollarından biridir. Yabancı dillerle geleceğin sektörlerinde yer almak için tecrübelerimizden sizler de yararlanabilirsiniz.

Yurtdışında Eğitim Şartları Zor mu?

         Balkan ülkeleri özelinde sorunuza cevap verir isek, yurtdışında eğitim almak için adım çoğu öğrencide doğal bir çekingenlik ya da ortama yabancı olma hissi olabiliyor. Ancak en fazla bir aylık sürede oluşturduğu arkadaşlıklar ve Balkan ülkeleri ile olan tarihi bağdan doğan kültürel benzerlikler sayesinde oluşan hissiyat yerini bulunduğu ülkede uzun süre yaşamış gibi bir rahatlığa bırakıyor. Yemek, sosyal aktiviteler gibi gündelik yaşam ihtiyaçlarını Türkiye'den farksız bir şekilde bulabiliyor, hatta bulunduğunuz ülkenin yöresel değerlerini de kattığınızda daha zengin bir ortan sağlayabiliyorsunuz. Olası özel durumlarınızda ihtiyaç olması hâlinde Türkiye'de bir şekirden diğerine gidercesine kolay bir şekilde Türkiye'ye ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Yurtdışında Eğitim Ücretleri Nasıl?

          Eğitim ücretleri okuyacağınız bölüme göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak eğitim ücret skalası 2.500 € - 4.000 € arasında değişiklik göstermektedir.

Yurtdışında Eğitim Süresi Ne Kadar?

          Arnavutluk'ta eğitim süreleri; lisans eğitimi 3 + hazırlık olmak üzere toplam 4 yıl, yüksek lisans süreleri ise 1 buçuk yıl ders + yarım dönem tez olmak üzere toplamda 2 yıldır. Üniversite eğitimi ingilizce olacağı için yerel kanunlara göre direkt üniversiteye başlayabilmeniz için uluslararası geçerliliği olan herhangi bir İngilizce sınavdan en az B2 seviyesinde yeterlilik belgenizin olması gerekmektedir. Böyle bir durumda üiversite eğitiminizi üç yılda tamamlayabiliyorsunuz. Ancak sertifikanız yok ise bir yıl dil eğitimi alarak bahse konu sınava hazırlanıyor ve sınavı geçtikten sonra eğitime başlayabiliyorsunuz.

Yurtdışında Üniversite Okumanın Faydaları Neler?

           Eğitim hayatınızın en az bir seviyesini yurt dışında tamamlamanızın sizlere eğitim hayatınız boyunca ve sonraki iş hayatınde katacağı birçok pozitif katkısı bulunmaktadır. Bunları Arnavutluk özelini de katarak sıraladığımızda;

 • Yeni kültürler tanıyorsunuz,
 • İleri seviye ingilizce yanı sıra yaşadığınız ülkenin dilini öğreniyorsunuz,
 • Yurt dışında geniş bir arkadaş çevresine sahip oluyorsunuz,
 • Daha ekonomik bir eğitim dönemi geçiriyorsunuz,
 • Üniversite eğitiminizi üç yılda tamamlıyorsunuz,
 • Yaz tatillerinde Türkiye'de çalışarak değerlendirmek istediğinizde tecrübe ve dil birikiminiz ile öncelik sahibi oluyorsunuz,
 • ve dahası...

Dilerseniz Hemen TALEP FORMU oluşturarak üniversitenize kayıt yaptırabilirsiniz.  

Daha Fazlası İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz